WEBY

Home » Portfolio » WEBY

Tvorba webovek

Úplně jednoduše řečeno, tvorba webů nás baví. JV naprosté většině případů se můžeme realizovat (rozuměj vybláznit) podle našich představ, vyzkoušet dosud nepoužité tvary, křivky, modely a barvy.

Jde o takový paradox v praxi. Kdo nás zná, tak spolehlivě ví jedno: Nesnášíme neúplná zadání! Málo potřebných informací je vždy cesta k mnoha a mnoha problémům. V našem případě tedy cesta k souborům pojmenovaným jako *_2, *_3, …, *_15, *_final, *_final2, … a taky k tomu, že celí nevrlí koukáme do monitorů, bušíme do klávesnic a myší jezdíme tak zběsile, že už máme ve zverimexu předobjednávky na nové kousky…

Paradox v praxi

A teď k tomu paradoxu – při tvorbě webovek (čímž myslíme design, jedničky a nuly necháváme odborníkům) naopak milujeme volnost. „Udělejte nám webovky, ať tam jsou motorky!“ – Jasně! „Prosím, potřebovali bychom webové stránky, zakomponujte logo naší firmy a jinak je to úplně na Vás“ – Paráda! „Web, barevnej, kreativní, designově vymazelenej…“ – Supíš! (jakože super!)

A tak, i když je to mnohdy piplačka a vedle soubojů s pixely nad tím trávíme ještě spoustu dalšího času, má tahle práce smysl a kreativita v nás se dere ven jako magma z Etny. Horlivě, né pomalu… ;)

A kdeže ta naše webová dítka můžete najít? Třeba v motobermudském trojúhelníku ACI – Cassida – Ayrton.

Cassida → Ayrton → ACI

Začali jsme bezpečně, stránkou pro znovuvzkříšenou českou značku Cassida Helmets. Ta vyrábí helmy pro závodníky na dvou (ale i více) kolech. Helmy našich otců v novém, závan nostalgie. Přesně to jsme stránce Cassidy vtiskli. A když už jsme u té moto výbavy, rovnou jsme se vrhli na web pro Ayrton Motorcycle Gear. Ayrton mají na starosti motocykloví nadšenci, kteří vyvíjejí a vymýšlejí produkty tak, aby vyhovovali motorkářským potřebám. Léta praxe (a odříkání) a zkušeností stojí za tím, že opravdu vědí, jak to dělat. Stejně jako my. A tak jsme jim se stejným nadšením vytvořili internetový domov.

Aby se kruh pomyslně uzavřel, zastřešili jsme to webovými stránkami pro mateřskou firmu ACI. Ta cílí na všechno, co jezdí a vůbec jí netankuje, kolik to má kol. Obrovský sortiment potřeboval hezky pěkně porichtovat a zahalit do slušivého kabátku. Tak jsme se do toho pustili. K tomu všemu jsme ještě ve chvílích volna stvořili moto-fanynku/dračici/bohyni, které se interně říká Olinka a která nyní provází kromě webu i všemi ACI akcemi.